תאונות אופניים וקורקינט חשמלי

תאונות בהן מעורבים אופניים חשמליים וקורקינטים מאתגרות מבחינה משפטית.

מדובר בתופעה נפוצה שלא ניתן להתעלם ממנה, שכן כלים אלו הפכו נפוצים ביותר.

כל שנה כמות הכלים החשמליים הולכת ומתעצמת. אם בשנים עברו עוד נדמה היה כי המשתמשים הבלעדיים של הכלים החשמליים היו בני ובנות הנוער, הרי שבשנים האחרונות אנו עדים למגמה מתעצמת ומעבר הן של ילדים והן של נשים וגברים בכל הגילאים לשימוש בכלים החשמליים.

לרוע המזל, כלים אלו מעורבים בתאונות דרכים באופן הולך וגובר.

מטבע האדם, כולנו בטוחים "לי זה לא יקרה". אך, המציאות והסטטיסטיקה, מציגות תמונה עגומה.

אז מה עושים כשמעורבים בתאונה עם אופניים חשמליים או קורקינט חשמלי? האם מגיע פיצוי ואת מי תובעים?

ביום 12.10.2020 בית המשפט העליון הכריע בסיווג האופניים החשמליים וקבע כי אופניים חשמליים (כמו קורקינט מכני), אינם נחשבים כ"רכב מנועי", ולכן רוכב אופניים שנפגע מרכב כמוהו כרוכב אופניים רגילים (או הולך רגל) ובמקרה שנפגע הינו זכאי לפיצוי מאת נהג הרכב הפוגע ובמקרה של תאונות "פגע וברח", הנפגע יהיה זכאי לפיצוי מאת קרנית.

במקרה של פגיעה מומלץ להתייעץ עם עו"ד בעל נסיון בתאונות דרכים בהקדם.

השכר הינו על בסיס הצלחה בלבד.

עורך דין תאונות אופניים חשמליים​

תאונות אופניים חשמליים (ותאונות קורקינט חשמלי) עלולות להוביל לפציעות שמשנות את החיים, כגון חתכים חמורים, עצמות שבורות, פציעות ראש, צוואר ועמוד שדרה, קטיעות, כוויות, שיתוק לצמיתות או נזק מוחי. למרבה הצער, לעתים קרובות מדי, חלק מהאנשים שרוכבים על אופניים החשמליים, נוסעים במהירות גבוהה, ואם דעתם מוסחת במהלך הרכיבה, הם עלולים להוביל לתאונות חמורות שלעתים עלולות להיות קטלניות. בנוסף, פעמים רבות, רוכבי אופניים חשמליים נפגעים מרכבים שסטו מהנתיב ופגעו בהם. תאונות אופניים חשמליים עלולות לגרום לפציעות קטסטרופליות לרוכבי האופניים, לנהגים אחרים, ולהולכי רגל. רוכב אופניים חשמליים כמו רוכב אופניים רגילים נחשב כהולך רגל כאשר הוא נפגע מרכב. בהתאם לנסיבות, עורך דין תאונות אופניים חשמליים קובע את האחראי לתאונת האופניים החשמליים, שגרם לפציעה קשה שלכם או של בן משפחתכם ומגיש תביעה נגד האחראים. משרד עורך דין זלצר מתמחה בתביעות נזיקין עם פגיעות קשות (משותקים ונזק מוחי) והצוות המקצועי שלנו ייצג אתכם בהליכים המשפטיים, עד למיצוי הדין עם האחראים והשגת הפיצוי הכספי.

עורך דין תאונות אופניים חשמליים מוכיח את האחריות לתאונה

כאשר הולך רגל נפגע מרוכב אופניים, עורך דין תאונות אופניים חשמליים צריך להוכיח את חבותו של רוכב האופניים, ושהתאונה והפציעות הקשות (או המוות בעוולה חלילה) היו ניתנים למניעה אם רוכב האופניים או היצרן היו מקפידים על ההנחיות הנדרשות ברכיבה על אופניים חשמליים, בתחזוקתם, וביצורם התקין. במקרה של פציעות חמורות בתאונה בין רוכב אופניים חשמליים לרכב, לרוכב שנפגע יש זכות להגיש תביעה לפיצוי בגין הפציעות שנגרמו לו לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, עם ייצוג עורך דין תאונות אופניים חשמליים. לכן חשוב ליצור קשר עם עורך הדין המתאים, שיתחיל באיסוף הראיות הרלוונטיות והתיעוד המתאים הדרוש כדי להגן על כל זכויות הנפגע ולהשיג את הפיצוי המגיע.

פנו אל המומחים בתחום

כשרוכב אופניים חשמליים נפגע מכלי רכב, יש לו עילת תביעה כנגד נהג הרכב וחברת הביטוח (ביטוח חובה) של הרכב בגין נזקי הגוף שנגרמו לו, ולא משנה מי היה האשם בתאונה. אם לנהג הרכב אין ביטוח חובה או שפרטי הרכב לא ידועים (למשל בתאונות מסוג "פגע וברח") רוכב האופניים יגיש תביעת פיצויים נגד "קרנית". תביעות אלו מוגשות לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים שאינו בודק מי אשם בתאונה.

לעומת זאת, במקרים בהם רוכב אופניים חשמליים נפגע מרוכב אופניים אחר או מסיבה אחרת (למשל בור ביוב פתוח בכביש שאינו מגודר), יש לבדוק אם יש לו עילת תביעה לפי דיני הנזיקין. במקרים כאלה בוחנים את השאלה מי אשם בתאונה. כדי לקבוע מי אחראי בפיצויים בתאונת האופניים החשמליים ולמצות את הדין עם האחראים באמצעות תביעת פיצוי, ניתן ליצור קשר עם משרד עו"ד זלצר, שיש לו ותק של למעלה מחמישים שנים בדיני נזיקין ותאונות דרכים ולקבל ייעוץ, ליווי וטיפול מסור של הצוות המקצועי שלנו.

המידע המוצג במאמר זה הנו מידע כללי בלבד, והוא אינו מהווה ייעוץ ו/ או חוות דעת משפטית. המחברים אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקורא אשר נדרש לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.

ניתן ליצור איתנו קשר ב- WhatsApp, בטלפון 03-6855959 או באמצעות מילוי הפרטים