רשלנות רפואית במתן תרופות

רשלנות רפואית במתן תרופות מוגדרת כמקרה שניתן למניעה שעלול לגרום או להוביל לשימוש לא הולם בתרופות או לנזק למטופל, למשל כתוצאה ממרשם שגוי של תרופות, או מרשם מינון שאינו מתאים, על ידי הרופא, או אספקת תרופה שונה ע"י הרוקח וכיו"ב. בכל מקרה בו רופא או כל איש צוות רפואי אחר רושם תרופה בטעות, ולמטופל נגרם נזק, הוא חשוף לתביעת רשלנות רפואית במתן תרופות. משרד עורך דין זלצר מתמחה בדיני רשלנות רפואית ונזיקין, ומייצג מטופלים שנגרמו להם נזקים חמורים. כדי להצליח בתביעת רשלנות רפואית נגד רופא, על התובע להוכיח שלרופא הייתה חובת טיפול זהיר וקפדני כלפי התובע; שהרופא הפר חובה זו; שהפרת החובה הייתה הגורם הקרוב, או גורם מהותי, לנזק שנגרם לתובע.

מקרי רשלנות רפואית במתן תרופות הם מורכבים

רשלנות במתן תרופות יכולה להיגרם בדרכים ומסיבות שונות, למשל כתוצאה מטעות אנוש, עומס עבודה, עייפות או עבודה במשמרות ארוכות וכפולות, מתן תרופה כפולה, מתן תרופה מבלי לברר רגישות, מתן תרופות "מתנגשות" ועוד.

רשלנות רפואית במתן תרופות לא מוגבלת רק לרופאים, אלא יכולה להיגרם גם ע"י רוקח ובית מרקחת. דוגמאות לכך יכולות להיות מתן תרופה עם שם דומה, מתן מינון שונה, טעות בהבנת המרשם ועוד. גם על הרוקח מוטלת חובת זהירות כלפי הלקוחות שהוא משרת, ורוקח שהתרשל במתן תרופות עלול להיתבע בגין הנזקים שרשלנותו גרמה.

מקרי רשלנות רפואית במתן תרופות עשויים להיות מורכבים. כדי להצליח בתביעה, נדרש סיוע של עורכי דין שמבינים את הנושאים ושיש להם את הניסיון הדרוש לניהול תיקי רשלנות רפואית.

נפגעי רשלנות רפואית צריכים לקבל עזרה

בפגישת ייעוץ עם הצוות המשפטי במשרד עורך דין זלצר, שעוסק בעריכת דין בתחום הנזיקין והרשלנות הרפואית כבר עשרות שנים עם ניסיון משפטי משולב של יותר מחמישים שנים, הצוות שלנו מתמקד בשיטות עבודה מתקדמות, ובמהלך השנים לקוחותינו זכו, בפסקי דין או בפשרות, בפיצויים רבים בהיקף של מיליוני שקלים בתיקי רשלנות רפואית. ניהלנו בהצלחה תיקים נגד רופאים במגוון רחב של התמחויות. אנו בקיאים במושגים הרפואיים, ויש לנו את הידע והיכולת לגייס מומחים מהשורה הראשונה לתמיכת בטענות התביעה. אם נפגעתם כתוצאה ממקרה של רשלנות רפואית במתן תרופות, צרו קשר עם משרדנו לקביעת פגישת ייעוץ.

המידע המוצג במאמר זה הנו מידע כללי בלבד, והוא אינו מהווה ייעוץ ו/ או חוות דעת משפטית. המחברים אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקורא אשר נדרש לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.

ניתן ליצור איתנו קשר ב- WhatsApp, בטלפון 03-6855959 או באמצעות מילוי הפרטים